22 Mayıs 2018 Salı

Hadi Bakalım Yasin ! :D

Ne demişler  " Söz uçar yazı kalır " ne de güzel demişler.  Her ne kadar bir şeyleri bildiğimizi iddaa etsek de, bir şeyler bilsek de, bir şeyler başarsak da, öğrensek de o bir şeyler zamanla unutuluyor. O bilgiye ulaşmak için yıllarımızı vermiş olsak da maalesef gene de unutabiliyoruz. Tam anlamıyla unutmasak da bilgiyi güzel yapan en lezzetli kısımlarını unutuyoruz ve bu bizi gerçekten üzen bir durum. Kalan kırıntıları ile araştırmalar yapar belki bir şekilde bilgiyi kurtarabiliriz fakat bu her zaman için geçerli bir durum değil. Kalıcı olması çok önemli " Söz uçar yazı kalır ".


Başlangıçlar da çok önemli hâl böyle olunca olaya biraz duygusal yaklaşırız, " bu benim ilk ..... " gibi cümlelerimiz çok olmuştur. Pek tabi bu benim ilk blog yazım olmasa da bu adreste ilk olacağı için ben de yazıma birazcık duygusal yaklaşmaya karar verdim. Ahh ne düşündüğünüzü duyar gibiyim, duygusallık sandığınız gibi bir olay değil ya da o kadar derin değil desek daha doğru olur. Bu daha çok sadece bana olayı, bu yazıda bir bilgi paylaşımı yok sadece ben varım haliyle bana özel benle alakalı bir durum. Ne egoist bir cümle bu... Bir abimi hatırladım, şuanda kulaklarımda.

Blogun neyle alakalı olduğu zaten başlık kısmında yazıyor. Yazacağım yazılar daha çok kalıcı olmasını istediğim bilgiler üzerine olacak. O güzel bilgiler o güzel atlara bindiler olmasın istiyorum. İhtiyacım olduğunda direkt bulabileyim ya da ihtiyacınız olduğunda burada bir yazı vardı deyip sizler de bu bilgiye direkt ulaşabilmelisiniz.

Lafı fazla uzatmadan... Hadi bakalım Yasin :D , işte başlıyoruz Allah utandırmasın.
0 yorum:

Yorum Gönder